اراده

اراده

 

اراده کنید

 

قبل از اینکه از زمانه عقب بمانید و فرصت های گرانبهای عمر خود را هدر دهید ، اراده کنید تا موفقیت های بزرگی حاصل کنید . " ایزاک اشترن ، ویولونیست افسانه ای ، روزی بعد از اجرای کنسرت به زن میانسالی برخورد و آن زن به اوگفت : " حاضرم همه عمرم را بدهم و مثل شما بنوازم " . اشترن در جواب این زن گفت :  " خانم ، خود من قبلاً این کار را کرده ام " ( اصول موفقیت -192) .

اگر تصمیم دارید ، به یک هنرمند بزرگ ، تاجر موفق ، سیاست مدار فعال یاچهره ای بین المللی تبدیل شوید ، باید دارای اراده ای راسخ و فعال برای تحقق این هدف باشید .

* شرایط امروزی به شکلی است که نمی توان با یک تلاش و اراده ی معمولی به یک موفقیت بزرگ دست یافت . رقابت برای رسیدن به فرصت های بزرگ ، بسیار باانگیزه و سخت شده است . اگر می خواهید کسی جای شما را نگیرد باید اراده ای قوی از خودتان نشان بدهید . اگر تلاش و اراده ی شما بر یک روال ساده و معمولی تنظیم است ، همان نتایج ساده و معمولی را به دست می آورید .

   

قدرت " نمی توانم"

 

کلمه ی" نمی توانم" تنها یک حرف ساده نیست . نمی توانم ، قدرتمندترین مانع رسیدن شما به خواسته هایتان است . این کلمه را از فرهنگ لغات زبان خود حذف کنید چون هر وقت احساس ناتوانی می کنید ، مغز شما ، شرطی می شود و تمامی توانمندی های شما را محدود می کند .

سعی کنید از بکارگیری کلمه ی " نمی توانم"  پرهیز کنید . همچون که گویی با یک ویروس خطرناک روبرو شده اید و سعی می کنید که سلامت خود را حفظ کنید، از بکارگیری کلمات مخرب منفی نمی توانم چشم پوشی کنید.

 

/ 2 نظر / 27 بازدید
Neo

سلام وبلاگ جالبی داری ولی اگه نظر منو می خوای روی یه سایت به کار خودت ادامه بده اگه مایل باشی من هاست با قیمت بسیار استثنایی بهت می فروشم

فاطمه

سلام واقعا جالب و مفید بود اما من همین اراده رو کم دارم از شما خواهش می کنم با راهنمای و حرفای دلنشینتون به میلم منو راهنمایی کنید منتظرتون هستم بای