فکر زیبا

به نام خالق زیبایی

فکر زیبا

 

                                                                                                          

 انسان صاحب یک دارایی بیکران و توانایی غیر قابل وصفی است . انسان یک مکانیسم پیچیده و توانمند در خلق اوضاع و شرایط گوناگون است . او دارای نیرویی فراگیر و جهانگستری به نام  اندیشه است . اگر کسی بتواند به درستی از این منبع و گنج عظیم " فکرزیبا "استفاده کند ، به طرزی شگفت آور به تمامی اهداف مادی و معنوی خویش دست خواهد یافت.

 " دوبونو" در کتاب درس های درست اندیشیدن می گوید: " کیفیت آینده ی ما به کلی به کیفیت تفکر ما بستگی دارد . این امر در سطح فردی ، در سطح جامعه و جهانی مصداق دارد " ( ص 12). 

عصر جدیدِ کنونی نوید دهنده ورود به مرحله تازه ای از شکوفایی آگاهی انسان از یک کشف بزرگ و بی نظیر است . کشفی که تمام نوآوری ها ، زیبایی زندگی و شکوفایی توانمندی های درون انسان به آن بستگی  دارد  . این کشف بزرگ از قدرت های نهفته در درون انسان پرده برداشته و به انسان کنونی نیرویی فوق تصور و بی حد بخشیده است . آگاهی انسان از توانمندی های  بیکرانش او را تبدیل به موجودی نمونه کرده است و او را برهمه ی اوضاع دنیای خویش حاکم نموده . این راز بزرگ ، قدرت درون ما را آشکار ساخته و به ما این مژده را می دهد که انسان توانایی خلق کردن هر موقعیتی را دارد . این کشف بی نظیر مربوط به نیروی شگفت آور اندیشه و درون ماست که ولیامزجیمز پدر روانشناسی آمریکا از آن به عنوان مهمترین کشف بشری در صد ساله اخیر نام می برد . به گفته تمامی پیامبران ، دانشمندان ، عارفان و روانشناسان ، اندیشه ی انسان قدرت خلق کردن هر موقعیتی را دارد .  

همه ی ما می توانیم توسط اندیشه هایمان به اوج هرموفقیتی دست یابیم . می توانیم به آنچه که می خواهیم و از آن لذت می بریم ، برسیم . برای رسیدن به چنین هدفی نیازبه داشتن سرمایه هنگفت مالی نیست ؛ نیازی نیست که از امکانات و پشتوانه های خاصی برخوردار باشیم . نیروی اندیشه، ظرفیت ها و توانمندی های نامحدودی دارد . همه چیز برای دست یابی به خوشبختی، سعادت و آرامش ما در درون اندیشه ها مهیا است . به اصطلاحی ، قدرت آفرینش و خلق هرموقعیتی را داریم . همه چیز در دستان ماست ، ثروت ، معنویت ، شادی .

اگر می خواهید سرزنده و پُر انرژی باشید، باید به اندیشه های زیبا فکر کنید . اگر به طور واقعی مشتاق جذب یا دفع شرایطی خاص هستید  قبل از هر چیز باید آنرا در درون اندیشه هایتان شکل بدهید و بسازید تا در عرصه ی بیرونی زندگی شما نمایان شود. .

 {گزیده ای از کتاب" فکر زیبا" ،  }

/ 7 نظر / 29 بازدید
پژمان اهورامزدا

زندگي خوردن و خوابيدن نيست انتظار و هوس و ديدن و ناديدن نيست. زندگي چون گل سرخي است پر از خار و پر از برگ و پر از عطر لطيف. يادمان باشد اگر گل چيديم عطر و برگ و گل و خار همه همسايه ديوار به ديوار همند. قشنگ بود منتظر حضور سبزتان در وبلاگم هستم . پژمان اهورامزدا . www.pezhlvlan.persianblog.ir

رهگذر

سلام مطالب خوبی داری خوشحال میشم با نظرتان منو یاری کنید

میثم

شما باحرفهاتون به من امید دادید.متشکرم

کیا

خیلی عالی بود ولی تمام خواهشی که از شما دارم اینه که به من لطف کنید و منو در ساختن وبلاگ جدیدم یاری کنید.(ممنونم)

کیا

عالی بود فقط از شما میخوام منو در ساختن وبلاگ جدیدم کمک کنید ای بهترین بهترین ها(ممنونم)

کیا

عالی بود استاد گرامی ولی میخوام بهم لطف کنید ومنو در ساختن وبلاگ جدیدم همراهی کنید ومنو در بیشتر شدن عشق به زندگیم همراهی کنید(ممنونم)

maryam

salam matalebe khobi darid mamnon